Inclusive community - Europske snage solidarnosti
Projekt „Inclusive community“ provodi se u okviru programa Europskih snaga solidarnosti, a okupio je dvoje međunarodnih volontera koji će tijekom godinu dana zajedno s nama sukreirati aktivnosti Društvenog ateljea koje doprinose bržem, humanijem i učinkovitijem poboljšanju kvalitete života u našoj zajednici.
Snaga sudjelovanja - generacija V
Projekt predstavlja nadogradnju dosadašnjih postignuća DKolektiva ostvarenih u radu s odgojno-obrazovnim ustanovama u području razvoja volonterstva, ali isto tako i nastavak pružanja podrške i osnaživanja kapaciteta škola iz ruralnih sredina za veći volonterski angažman djece i mladih.
Jednakost za Rome kroz suzbijanje diskriminacije
IPC je 1.10.2022.g. započeo provoditi projekt „Jednakost za Rome kroz suzbijanje diskriminacije“ u trajanju od 15 mjeseci. Kontakt osoba je voditeljica projekta iz IPC-a, Nataša Kovačević, a partner u provedbi projektnih aktivnosti je DKolektiv iz Osijeka. Projekt je financiran iz Programa Fonda za aktivno građanstvo u Hrvatskoj (kroz financijske mehanizme EGP-a).
POWERED BY V – Engaged Volunteering for the Future of Europe
Ideja projekta polazi od ove premise i ima za cilj podržati organizacije i mlade da iskoriste potencijal volontiranja kao pokretačku snagu za građansko obrazovanje, osnaživanje mladih i angažman u izgradnji europskog društva i jačanju demokracije, EU vrijednosti i identiteta.

Dkolektiv nastavlja svoje djelovanje u zajednici uz organizacijsku podršku ACF-a Hrvatska u trajanju od 20 mjeseci. Ova podrška pomoći će realizaciji ciljeva i rezultata definiranih strateškim planom organizacije za razdoblje od 2022. do 2024. godine.

Stop Loneliness, Start Volunteering
Projekt „STOP LONELINESS, START VOLUNTEERING“ bavi se sve više rastućim problemom usamljenosti i izolacije mladih.
Projekt „KolOsijek“ odgovara na probleme ranjivih skupina – umirovljenika, a i sve više mladih osoba.

Europski standardi kvalitete u području volontiranja mladih
Cilj projekta je definiranje i širenje po Europi prvih europskih standarda kvalitete u području volontiranju mladih.
MI (migracijski izazovi) - jučer, danas, sutra
Projekt „MI (migracijski izazovi) – jučer, danas, sutra“ nastao je kao rezultat potrebe za promjenama na području nedovoljnog kapaciteta organizacija civilnog društva i iseljavanja mlađe populacije iz RH prema zemljama EU-a.
„Razvoj strateškog europskog okvira za jačanje digitalnih kompetencija organizacija koje djeluju u području obrazovanja odraslih“
Razvoj volonterstva u Slavoniji i Baranji
U modernom društvu volontiranje se potiče i vrednuje kao jedan od ključnih pokretača razvoja socijalnog kapitala, a volonteri imaju neprocjenjivu ulogu u oblikovanju kohezivnog i stabilnog društvenog okruženja. Svjesni činjenice da samo aktivan građanin može doprinijeti perspektivnom demokratskom razvoju volonterstvo se njeguje kao integralni dio socijalnog modela. Zemlje razvijene demokracije poznaju različite institucije koje podržavaju uključivanje volontera u aktivnosti od općeg dobra. Takvu strukturu najčešće predstavljaju volonterski centri koji su snažan poticaj i podrška razvoju volonterstva.

Projekt „Radius V“ je usmjeren na kreiranje poticajnog okruženja za razvoj volonterstva kroz uspostavljanje jedinstvene metodologije za sustavno i kontinuirano istraživanje stanja i trendova te mjerenje utjecaja volontiranja na društveno-ekonomski razvoj u RH . Jačanje kapaciteta, udruživanje stručnosti OCD-a i akademske zajednice te poticanje strukturiranog dijaloga između OCD-a, državne uprave, lokalne i regionalne samouprave i visokoobrazovnih i znanstvenih ustanova doprinijet će daljem razvoju učinkovitih javnih politika za razvoj volonterstva na nacionalnoj i lokalnoj razini.